×

35% ZĽAVA na 2 a viac ks! Využite túto jedinečnú príležitosť! Vyberte si balíček a na strane kôš do políčka kód kupónu zapíšte MIKULASSK a potvrďte kód.  Poštovné je pri 2 a viac ks zdarma! ZĽAVA PLATÍ 8.12.2020

 • Náš výživový doplnok je testovaný produkt. OHVBPKV/1824/2014/Kr

Parazity, škodcovia, červy

Čo treba vedieť o parazitoch, červoch?

Nižšie budeme hovoriť o parazitoch a červoch, ktoré sa hostia v ľudskom tele, hlavne o tých, ktoré spôsobujú zdravotné problémy na Slovensku. 

Mrľa (Enterobius vermicularis)

Vlasovec nerovnaký (Trichuris trichiura)

Hlísta detská, škrkavka (Ascaris lumbricoides) 

Škrkavka psia (Toxocara canis)

Pásomnica (Taenia saginata a Taenia solium)

Machovec ľudský (Ancylostoma duodenale)

Schistosomóza - Motolica (Schistosoma haematobium) 

Parazity sú také živočíchy, ktoré nie sú schopné žiť samostatne, buď žijú na povrchu alebo v organizme hostiteľa, kde odoberajú živiny pre svoju existenciu.

Tým poškodzujú organizmus hostiteľa, spôsobujú ochorenia a v horších prípadoch aj smrť. 

Niektoré parazity môžu žiť v zažívacom systéme, krvi alebo pokožke. To sú červy, článkonožce, huby a mikroorganizmy. Nimi spôsobené choroby sa vyskytujú na celom svete. Parazity sa často dostávajú do nášho tela s kontaminovanými potravinami alebo tekutinami, nedostatočne prepečeným mäsom alebo málo umytým ovocím a zeleninou. Pravidelne sa šíria prostredníctvom domácich zvierat alebo iných ľudí.

Časté používanie antibiotík situáciu len zhoršuje, pretože antibiotiká majú zlý vplyv na črevnú flóru, čo znižuje odolnosť organizmu. 

Medzi najčastejšie príznaky chorôb spôsobených parazitmi patria: 

 • bolesť žalúdka,
 • nevoľnosť, hnačka,
 • riedka stolica,
 • črevné plyny,
 • chudnutie
 • a niekedy horúčka.

Hlavným problémom napadnutia parazitmi je, že väčšina ľudí, v ktorých sa parazit hostí, si toho nie je vedomá. Sú neviditeľné, prispievajú k rozvoju mnohých chorôb, ako je napríklad Crohnova choroba, ulcerózna kolitída, artritída, alebo môžu vyvolať aj chronickú únavu. 

Najčastejšie vyskytujúce sa parazity, škodcovia a červy v ľudskom tele na Slovensku: 

Mrľa detská (Enterobius vermicularis) je pomerne častý črevný parazit vyskytujúci sa na celom svete. Postihuje, ako to napovedá už jej názov, najmä deti, čo súvisí so spôsobom jej prenosu.Mrľa (Enterobius vermicularis)_Naturalhelp

Dospelé samice sú 8-13 mm dlhé a vyvinuté samce sú 2-5 mm dlhé. Žijú v čreve človeka, o ktoré sa prichytávajú ústnym otvorom a živia sa bunkami čreva a rôznymi baktériami. Krátko po kopulácii samčeky hynú a v tele samičiek sa za mesiac vytvorí až 11 000 vajíčok. Mamičky prechádzajú hrubým črevom a vyliezajú cez konečník, do okolia ktorého kladú vajíčka. Ich migrácia je periodická a prebieha v noci, počas spánku hostiteľa. Po nakladení vajíčok zalezie samička naspäť do čreva, kde po čase hynie.

Nainfikovať sa je možné rukami, keď si po škrabaní okolo konečníka dá človek prsty do úst. Z človeka na človeka sa môže šíriť špinavým oblečením alebo cez obliečky. Malé množstvo vajíčok sa môže dostať do vzduchu, ktoré môžeme vdýchnuť. Keď ich prehltneme, larvy sa vyliahnu v tenkom čreve a vyvíjajú sa v hrubom čreve. Podľa odhadu je cca 40 miliónov nakazených ľudí

Aké sú príznaky infikovania? Okrem svrbenia sa u silne nakazených osôb môžu objaviť bolesti brucha a hlavy, hnačky, chudnutie a nespavosť. 

Ako predísť infikovaniu? Hygiena, časté umývanie rúk, hlavne po použití toalety, komplexnou očistou čreva. Naturalhelp Complex svojimi prírodnými zložkami odstráni mrle z organizmu. Čítaj ďalej

Vlasovec nerovnaký (Trichuris trichiura) patrí do rodu hlíst a parazituje v hrubom a slepom čreve cicavcov. Ochorenie, ktoré tenkohlavci pôsobia, sa nazýva trichurióza Vlasovec nerovnaký (Trichuris trichiura)_Naturalhelp

Dospelá samička meria okolo 35 - 50 mm a dospelý samček okolo 30 - 45 mm. Vajíčka sa vylučujú stolicou. V pôde prechádzajú vajíčka vývojom dvojbunkového štádia, čo je výsledkom mnohonásobného delenia. Vajíčka sa stávajú infekčnými v priebehu 15 až 30 dní. Po požití sa vajíčka uhniezdia v tenkom čreve, uvoľnia larvy, ktoré dozrievajú a vyvíjajú sa v dospelé parazity v hrubom čreve. Dospelé červy žijú v slepom čreve a vzostupnej časti hrubého čreva, zavrtané v sliznici.

Samičky začnú klásť vajíčka 60 až 70 dní po nákaze, kde uvoľnia v slepom čreve okolo 3 000 až 20 000 vajíčok denne. Dĺžka života dospelých červov je okolo jedného roka. Podľa odhadov je na svete okolo 800 miliónov nakazených ľudí.

Aké sú príznaky infikovania?  V oblasti úchytu parazita na črevnej sliznici môže dôjsť k zápalu, drobnému krvácanie z črevnej steny či vzniku vredov. Toto sa potom prejavuje tráviacimi ťažkosťami, nadúvaním, zvýšeným odhodí črevných plynov, krvavou stolicou, hnačky či zvracaním.

S trichuriózou sa spája aj celkové príznaky ako bolesti hlavy, závraty, nespavosť, podvýživa, narušenie imunitného systému.

​​​​​​Prevencia proti infikovaniu: Dbať na hygienu, starostlivé omývanie potravín, pitie balenej vody. Naturalhelp Complex svojimi prírodnými zložkami odstráni parazity z organizmu. Čítaj ďalej

 Hlísta detská, škrkavka (Ascaris lumbricoides)  Ďalším častým parazitom detí sú škrkavky detské (Ascaris lumbricoides), ľudovo označované aj ako hlísty.

Hlísta detská je najväčší parazit v ľudskom čreve a vyskytuje sa na celom svete. Infikuje veľa detí, často sa šíri v materskej škôlke a škole.

Vajíčka sa dostávajú do tela kontaminovanými potravinami, znečistenými rukami, alebo kontaminovanou vodou. V čreve človeka sa potom larvičky z vajíčka uvoľnia a vydajú sa na cestu po organizme. Aktívne prenikajú cez črevnú stenu do krvného obehu, ktorý ich zanesie do pečene a neskôr cez srdce do pľúc. Tu preniknú do dýchacích ciest, pri kašľaní sa vo vykašlanom hliene dostanú až do úst a po prehltnutí znova do žalúdka a tenkého čreva. Dospelé samce sú cca 15 až 30 cm dlhé a ich hrúbka je 0,3 až 0,8 cm. Majú ventrálne zakrivený chvost, dĺžka zrelej samičky je 20 až 53 cm a hrúbka v priemere 0,5 cm. Samice môžu produkovať približne 200 000 vajíčok denne, ktoré opúšťajú organizmus výkalmi.

Aké sú príznaky infikovania? Svrbenie konečníka alebo vagíny, niekedy sú červy viditeľné v stolici. U nakazeného človeka spôsobujú prvé príznaky už larvy migrujúce cez pľúca, kedy môžeme pozorovať kašeľ, ťažkosti pri dýchaní, zvýšené teploty a bolesti hrudníka a hlavy. Príznaky sa objavujú až pri silnom nakazení, prítomnosť len niekoľkých hlíst v čreve ostáva väčšinou bez povšimnutia.

​​​​​​Prevencia proti infikovaniu: Dbať na hygienu, starostlivé omývanie potravín, pitie balenej vody. Naturalhelp Complex svojimi prírodnými zložkami ešte v začiatkoch odstráni hlísty z organizmu. Čítaj ďalej

Škrkavka psia (Toxocara canis) Toxokaróza je veľmi časté parazitárne ochorenie domácich aj voľne žijúcich mäsožravcov, ktoré sa vyskytuje prakticky na celom svete. Ako už naznačuje ich názov, škrkavka psia postihuje najmä psov a psovité mäsožravce.

Sú to veľké červy Škrkavka psia (Toxocara canis) _Naturalhelpbelavožltej farby, samičky škrkavky psej dosahujú dĺžku 10 – 18 cm. Dospelé jedince žijú v tenkom čreve mäsožravcov. Tu samička po kopulácii so samčekom produkuje vajíčka, ktoré odchádzajú v truse do vonkajšieho prostredia a po dozretí sa stávajú zdrojom infekcie pre ďalších definitívnych hostiteľov alebo transportných (paratenických) hostiteľov. 

Ako sme už spomínali, toxokaróza je ochorenie prenosné aj na človeka. Ten sa nakazí po požití infekčných vajíčok v kontaminovanej potrave alebo vode, alebo pri kontakte s kontaminovanou pôdou či prostredím.

Najčastejšie bývajú postihnuté malé deti, čo súvisí s nedostatočne vyvinutými hygienickými návykmi a s častým výskytom konzumácie pôdy (geofágie). Ďalším zdrojom infekcie pre človeka je konzumácia nedostatočne tepelne upraveného mäsa nakazených transportných hostiteľov (zajace, hydina a pod.). Podľa dostupných údajov je nakazených 10 – 22 % psov, avšak u túlavých psov dosahuje výskyt ochorenia až 75 %.

Aké sú príznaky infikovania? Orgánová forma postihuje najmä deti a jej príznaky sú veľmi rôznorodé. Zahŕňajú horúčky, slabosť, únavnosť, nechutenstvo a bolesti brucha. V neskorších štádiách sa objavuje sťažené dýchanie, kašeľ, niekedy až astmatické ťažkosti a kožné problémy (vyrážky, svrbenie).

​​​​​​Prevencia proti infikovaniu: Zaujímavé je, že liečiť sa odporúča iba pacientov s vážnymi príznakmi. Preto pozor na tieto často sa vyskytujóuce parazity! Dbať na hygienu a nedovoliť pojedať pôdu deťom. Naturalhelp Complex svojimi prírodnými zložkami ešte v začiatkoch odstráni parazity z organizmu. Čítaj ďalej

Pásomnica (Taenia saginata a Taenia solium) Pásomnica sa dostáva do nášho tela cez infikované hovädzie, bravčové alebo cez rybie mäso. Vyskytuje sa všade na svete. Medzi pásomnice patrí bezbranná pásomnica a dlhočlánková pásomnica.

Ich dĺžka môže byť aj 5-9 m. Dospelý Pásomnica (Taenia saginata a Taenia solium)_Naturalhelpjedinci parazitujú len v ľudskom čreve. Vajíčka dokážu prežiť v tomto prostredí aj niekoľko mesiacov. Von z tela sa vajíčka dostavajú stolicou. Dospelá bezbranná pásomnica je obvykle 5 m dlhá, ale môže sa stať, že dosiahne aj 25 metrov. Dlhočlánková pásomnica je dlhá obvykle 2 až 7 metrov. Dĺžka života pohlavne zrelého parazita je až 20 rokov.

Aké sú príznaky infikovania? Vylúčené články pásomnice bývajú často prvými príznakmi ochorenia. Články pásomnice sa dajú rozoznať voľným okom.

​​​​​​Prevencia proti infikovaniu: Na zabránenie infekcie sa v rámci veterinárnej prehliadky posudzujú jatočné zvieratá kvôli výskytu vajíčok vo svalovine. Mali by sme sa vyhýbať spotrebe surového a tepelne nedostatočne upraveného mäsa. Naturalhelp Complex svojimi prírodnými zložkami ešte v začiatkoch odstráni parazity z organizmu. Čítaj ďalej

Machovec ľudský (Ancylostoma duodenale) Machovec ľudský patrí medzi najbežnejšie druhy oblých červov. Pri nedostatočných hygienických podmienkach sa šíri ľudskými výkalmi. 

 • Vajíčka parazitov sa nachádzajú v pôde a dostávajú sa do ľudského tela konzumáciou kontaminovaných potravín alebo pokožkou. Napríklad, ak niekto chodí bosý na pôde obsahujúcej larvy machovca, tak niekoľko z nich sa dostane do tela cez pokožku.
 • Larvy sa krvným obeh presúvajú do pľúc a priedušnice, potom do úst a prehĺtaním do čriev. Larvy sa vyvíjajú v tráviacom systéme a znášajú vajíčka. Dospelé samičky majú veľkosť 10 až 13 milimetrov, dospelé samce sú dlhé 8 až 11 mm. Tieto červy sa šíria po celom svete vo vlhkom a teplom prostredí. Väčšina dospelých červov sa za 1-2 roky pominie, ale niekedy môžu prežiť viac rokov.

V našich končinách sa tieto parazity vyskytujú pomerne zriedkavo, dostať k nám sa však môžu ako prípadná nákaza zvonka

Schistosomóza - Motolica (Schistosoma haematobium)  Infekciu spôsobujú červy, ktoré žijú v sladkovodných jazerách, riekach a potokoch a veľmi rýchlo sa dostávajú cez Schistosomóza - Motolica (Schistosoma haematobium) ľudskú pokožku. Môžeme ich prijímať do tela aj nedovarenou rybou alebo mäsom.

Dospelé červy sa usadia na rôznych miestach mezenteriálnych žíl, závistle od špecifických druhov.

Samičie (7-20 mm, samce o niečo menšie) vajíčka sa zhromažďujú okolo krvných ciev a okolo ciev močového mechúra. Postupne sa dostávajú do lúmena čreva aj močového mechúra a cez stolicu a moč sú neskôr z tela vylúčené.

NatutalHelp Complex je najbezpečnejší a najúčinnejší, 100% prírodný program ako sa zbaviťparazitov:

 • Obsahuje Pau D'Arco extrakt z kôry, ktorá je v podstate kôra stromu lapacho a je veľmi účinná proti vírusovým infekciám, parazitom a škodcom.
 • Tiež obsahuje výťažok z tekvice a cesnaku, ktorý zabíja parazity a červy.
 • Vlákniny čistia celý zažívací trakt, nahromadené usadeniny a najmä odstranujú skryté a na črevných stenách držiace sa parazity.
 • Obsahuje prebiotikum, ktoré pomáha obnoviť optimálnu funkciu čriev, pomáha v rozmnožení prospešných baktérií v črevách a neprospešné baktérie vylučuje.
 • Pokrýva denné požadované množstvo vitamínov, ktoré tiež pracujú proti parazitom.

NaturalHelp Complex špeciálna detoxikačná kúra a program pre očistu čriev s vysokým obsahom účinných, 100%-ne prírodných zložiek, vitamínov, prírodnej vlákniny a prebiotík. Objednajte si teraz!

Prémiová kvalita | Návod k užívaniu | Garancia vrátenia peňazí | Pri objednávke 2 a viac ks poštovné zdarma


35% ZĽAVA na 2 a viac ks! Využite túto jedinečnú príležitosť!

Vyberte si balíček a na strane kôš do políčka kód kupónu zapíšte MIKULASSK a potvrďte kód.  Poštovné je pri 2 a viac ks zdarma! ZĽAVA PLATÍ DO 8.12.2020

1 krabica Naturalhelp

Jednotková cena: 45.00 €

Poštovné: 4.00 €

Cena balíka s poštovným: 49.00 €
1 ks 45 Eur + dobierka 4 Eur.

Dávka pre 1 osobu na 1 mesiac
pre preventívnu, komplexnú. 
jemnú, ale účinnú očistu čriev
a detoxikáciu organizmu.2 krabice Naturalhelp

Jednotková cena: 41.00 €

DOPRAVA ZADARMO!

Cena balíka s poštovným: 82.00 €
35% zľava!

Dávka pre 1 osobu na 2 mesiace
jemná, komplexná prírodná kúra
na odstránenie rokmi nahromadeného
rôzneho odpadu, a toxínov.3 krabice Naturalhelp

Jednotková cena: 39.00 €

DOPRAVA ZADARMO!

Cena balíka s poštovným: 117.00 €
35% zľava!

Dávka pre 1 osobu na 3 mesiace
pre úplné prečistenie čriev
a detoxikáciu tela, pre 
odstránenie parazitov, červov.

Najjednoduchšie použiteľná detoxikácia a očistná kúra čriev

Niektoré dôvody, prečo sa rozhodnúť pre NaturalHelp Complex detoxikačnú a očistnú kúru čriev

NaturalHelp_meregtelenito_checklebo je to výrobok, ktorý obsahuje iba prírodné komponenty, ktoré telo potrebuje

NaturalHelp_meregtelenito_checklebo je to účinný detoxikačný prípravok, produkt pre jemné prečistenie čriev 

NaturalHelp_meregtelenito_checklebo pokrýva 100% dennej potreby dávky vitamínov a minerálov pre dospelých

NaturalHelp_meregtelenito_checklebo prispieva k udržiavaniu zdravej rovnováhy črevnej mikroflóry pomocou prebiotík

NaturalHelp_meregtelenito_checklebo výrobok neobsahuje žiadne zložky obilnín, takže je absolútne bezlepkový. Neobsahuje laktózu, a je vhodný pre osoby s intoleranciou k laktóze. 

NaturalHelp_meregtelenito_checklebo výrobok neobsahuje pridaný cukor (sacharózu) a tiež je vhodný pre vegetariánov

NaturalHelp_meregtelenito_checklebo je to najefektívnejší a najbezpečnjší (100% prírodné suroviny) produkt v súčasnosti na trhu

NaturalHelp_meregtelenito_checklebo každý potrebuje vnútornú očistu pre načerpanie novej energie, a Naturalhelp je ideálne, komplexné riešenie pre Vaše zdravotné problémy a zažívacie ťažkosti

NaturalHelp_meregtelenito_checklebo jeho použitie je veľmi jednoduché – všetko v jednom kroku a nemá žiadne nepríjemné vedľajšie účinky.

NaturalHelp_meregtelenito_checklebo nepotrebujete pri jeho užívaní hladovať, ani sa nijako obmedzovať

NaturalHelp_meregtelenito_checkPretože je to registrovaný produkt, v súlade s požiadavkami právnych predpisov ÚRADU VEREJNÉHO ZDRAVOTNÍCTVA SLOVENSKEJ REPUBLIKY.

NaturalHelp_meregtelenito_checklebo je cenovo dostupný pre každého, nie je potrebné kupovať iné produkty, vitamíny, pretože ako komplex obsahuje všetko, čo je potrebné pre efektívne detoxikáciu!

Názory zákazníkov o Naturalhelpe:


   Adam

Adam avatarja

"U nás je Váš produkt naozajstným rodinným programom."

Váš produkt som začal užívať na odporučenie mojej mamy. Od škôlkárskeho veku trpím refluxom, kvôli čomu som musel užívať lieky na hnačku a bolesti brucha. Odkedy začínam rána s NaturalHelp, cítim sa oveľa lepšie, a verím v skoré a celkové uzdravenie.


Čítaj ďalej

   S. Monika

S. Monika avatarja

Zredukovali sa mi bolesti brucha, už som nebola taká unavená ako predtým.

"Tento produkt som objavila na internete a moju pozornosť pritiahlo veľa pozitívnych spätných ohlasov. Pretože som už dlho uvažovala o detoxikačnej kúre rozhodla som sa vyskúšať práve tento, keďže má aj iné účinky ako samotná detoxikácia. Veľa stresu a sediaca práca bohužiaľ nikomu neprospievajú, a hlavne nie tráveniu. Po týždni a pol užívania som pocítila jeho výnimočné účinky. Zredukovali sa mi bolesti brucha, už som nebola taká unavená ako predtým.  Už 3 týždne beriem tento produkt a cítim, že konečne robím niečo pre svoje zdravie a samozrejme očakávam ďalšie pozitívne účinky. :) Odporúčam ho všetkým!"


Čítaj ďalej

   P. Andi

P. Andi avatarja

Ďakujem za tento skvelý produkt! Naozaj funguje!

Trošku skepticky som si objednala Váš produkt, pretože na trhu je už veľa podobných produktov, ktoré toho nasľubovali. Po užití som už od 3. dňa cítila zmeny, kúra naozaj funguje (podčiarknuté dvakrát)! Už dlho som čakala na to, aby môj dlhodobý pobyt na záchode priniesol aj nejaký účinok a nebolo to len zbytočné čakanie. Moje očakávania sa naplnili. Zápche je koniec, som vitálna, večer ma ledva dokážu odstreliť. Predtým som denne vypila minimálne 2-3 kávy, dnes ju už nepotrebujem, pijem ju iba kvôli chuti. Ešte raz ďakujem za produkt, odporúčam ho každému kto má v mojom okolí rovnaký problém. Prajem Vám veľa úspechov, ešte sa stretneme.?


Čítaj ďalej

   Mária

Mária avatarja

So zažívacími ťažkosťami bojujem už celé roky, nadúvanie mi každodenne spôsobuje nemalé problémy, v tejto súvislosti, som vyhľadala svojho doktora. On mi odporučil NaturalHelp Complex.

Ako podnikateľka žijem celý deň v neustálom zhone, čo vplýva na moje stravovanie, ktoré sa nedá nazvať pravidelným. Avšak, moje zdravie je veľmi dôležité, pri dcére a vnúčatách musím zostať svieža a mladá, takže čas od času si prečisťujem organizmus rôznymi spôsobmi, posilňujem si svoj imunitný systém a doplnenie vitamínov považujem tiež za dôležité. So zažívacími ťažkosťami bojujem už celé roky, nadúvanie mi každodenne spôsobuje nemalé problémy. Z toho dôvodu som vyhľadala lekára, ktorý mi odporučil užívanie NaturalHelp Complex. Pozná môj chaotický život, takže presne vedel, čo sa ešte dá umiestniť do mojich vyťažených dní. Od zažiatku kúry spím lepšie, cítim sa byť ľahšou, som menej unavená, takže lepšie zvládam dni, nadúvanie prestalo. Počas dňa, nemám ani čas ani priestor na to, aby som požila rôzne tabletky, prášky, preto je dobré, že ráno pred odchodom všetko vybavím v jednej dávke, a napriek tomu celý deň cítim pozitívne účinky.

 


Čítaj ďalej


Hodnotenia a uznania

 • austria
 • canada
 • china
 • finland
 • finland
 • finland
 • finland
 • finland
 • finland

Prihlásenie sa k odberu noviniek

Meno:


Email:


Sledujte násPrieskum zdravotného stavu